Poczuj trud górskiej wędrówki, radość z osiągnięcia szczytu, zobacz piękno tatrzańskiej przyrody.

Gorce – „… pasmo górskie leżące w Beskidach Zachodnich. Nazwa „Gorce” związana jest prawdopodobnie ze słowem „gorzeć” (palić się, płonąć) i pochodzi od sposobu uzyskiwania polan śródleśnych metodą żarową. Spotykana jest już w aktach z 1254 r. (item mons Gorcz nuncupatus), używał jej Jan Długosz w 1480 r. (in monten Gorcz). W innych źródłach można też spotkać nazwę Górce, która mogłaby oznaczać niskie góry…”

Tyle mówi sucha definicja,  która nie oddaje jednak tak naprawdę tego czym jest ten wspaniały teren.

Żeby to zrozumieć trzeba poczuć trud górskiej wędrówki, radość z osiągnięcia szczytu, zobaczyć piękno przyrody. Posmakować, dotknąć i zanurzyć się w kulturze podhala.

Posród wielu atrakcji znajdziesz: 

Zimą zapraszamy na snieżne kuligi po okolicznych lasach. Współpracujemy z firmą, która od latzajmuje się organizacją takich atrakcji.

Zima

Idealne miejsce na białe szaleństwo. W pobliżu domu znajdują się dwa wyciągi narciarskie  „Zadział” i „Długa polana”. W sezonie zimowym wokół nowotarskiego lotniska funkcjonuje profesjonalnie przygotowana trasa dla narciarzy biegowych z Obidowej na Turbacz

stoki narciarskie

trasy zjazdowe

snow park

TERMY

Lato

Pobyt w naszym domu to doskonała okazja do poznania piękna podhalańskich szlaków, odwiedzenia ciekawych miejsc i ludzi. 
Podhale to nie tylko wspaniała przyroda, ale również unikatowa kultura, niezwykłe zabytki i wspaniali ludzie.

szlaki piesze

ścieżki rowerowe

kolej linowa

eskapady of road

Polecamy aktywny sposób spędzania wolnego czasu – wycieczki piesze, rowerowe jak i dłuższe eskapady samochodowe.

Gorce są idealnym miejscem do uprawiania turystyki pieszej. Możemy tutaj znaleźć szlaki zarówno dla doświadczonych piechurów, jak i osób dopiero poznających smak górskiej wędrówki.

Kąpiele termalne

 źródło  pozytywnej energii  i zdrowia  jak  i okazja  do zabawy dla całej rodziny.

Termy Szaflary

Całoroczne baseny termalne Gorący Potok w Szaflarach pod Tatrami z naturalną wodą siarkową, prosto z odwiertu, bez chemikaliów.

Termy Bania w Białce Tatrzańskiej

Terma Bania to nowoczesny kompleks basenów termalnych. W obiekcie dostępnych jest m.in. 8 basenów, 5 saun, Instytut Wellness & SPA oraz baseny zewnętrzne.

Termy Bukovina

Termy znajdują się w odległości 20 km od Nowego Targu. Są centrum rozrywki dla całej rodziny. Obiekty termalne to 12 basenów, 6 wewnętrznych i 6 zewnętrz­nych: